İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

“Bir Kent Otelinin Konukları, Seyahat Planlarını Otelin Konumuna Bakarak Yaparlar”

Delta Hotels By Marriott Levent Genel Müdürü Yusuf Demir, bir kent otelinde konaklama yapacakların kararlarını ilgi çekici yerlere, iş alanlarına, havaalanına yakınlık veya uygun ulaşım ve park yerlerine kolay erişilebilirlik unsurlarına bakarak verdiklerini söyledi. 

İstanbul’un en iyi lokasyonuna sahip kent otellerinden biri olan Delta Hotels By Marriott Levent’in Genel Müdürü Yusuf Demir konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, her otelin yerel, ulusal ve uluslararası turistler, iş amaçlı seyahat eden konuklar, toplantı, seminer ve kongre için gelen konuklar gibi farklı hedef grupları olduğunu söyledi. Demir, “Bu grupların çoğu geldikleri şehirde çekici olan yerleri ve genellikle farklı ulaşım bağlantılarına yakın konumları tercih eder” dedi.

Birçok otel müşterisinin konaklama konusunda kararlarını seyahat ederken görebilecekleri seçeneklere göre verdiğini belirten Demir şöyle konuştu:” Bu nedenle otelin konumunun erişilebilir olduğundan emin olmak isterler.  Ziyaret edecekleri yerler için en uygun konumda olmak isterler. İlgi çekici yerlere, iş alanlarına, havaalanına yakınlık veya uygun ulaşım ve park yerlerine kolay erişilebilirlik ararlar. Dolayısıyla en iyi lokasyonları sunan oteller daha fazla tercih edilirler.”

“Konum, bir otel seçerken gezginler için en önemli seçim kriterlerinden biridir” diyen Yusuf Demir, konumun otelin yaratacağı talep üzerinde büyük bir etkisi olduğunu, buna bağlı olarak pazarda oda fiyatlarının da etkileneceğini kaydetti.

Bir kent oteli için doğru lokasyon… 

Yusuf Demir değerlendirmesine şöyle devam etti: “Müşteriler, belirli tavizler gerektirse bile, ihtiyaçlarına en uygun konumdaki otelleri seçerler. Bazı müşteriler lokasyona her şeyden çok değer verirler ve biraz daha fazla ödemeye isteklidirler. Bazı misafirler ise  oteli özellikle yakındaki etkinliklere katılmak için seçmiş olabilir. Kent otellerinde misafirler çoğunlukla otel için değil, başka bir seyahat nedenleri olduğu için gelmektedirler. Dolayısıyla otelinizin kendi hizmetleri dışında konumun, misafirlerin taleplerini karşılıyor olması gerekir.

Misafirler neredeyse tüm seyahat planlarını ve aktivitelerini otelin konumunu esas olarak planladıkları için, bir şehir Oteli için doğru konum, bölgedeki çeşitli etkinliklere, turistik mekanlara, iş merkezlerine havalimanları vb yerlere olan yakınlık ve kolay erişimi olarak belirlenebilir.”

Misafir profilini önceden bilmenin doğru müşteride yankı uyandıran ve daha fazla rezervasyonla sonuçlanan bir strateji geliştirmenin anahtarı olduğunu vurgulayan Demir, “iş seyahatinde olanlar bir görev için gelen konuklardır ve şehirde tek bir amaç için bulunurlar. Bleisure!!!! gezginleri, aynı zamanda iş için şehirdeyken, daha fazla eğlence ve turistik aktivite için programlarında zaman ayırırlar” şeklinde konuştu.

Delta Hotels By Levent’in lokasyonu..

Yusuf Demir, Delta Hotels by Marriott Istanbul Levent’in lokasyonunu değerlendirirken de şu görüşleri dile getirdi: “Otelimiz, profesyonellere kusursuz bir konaklama deneyimi, konforlu bir çalışma ve toplantı ortamı  ile şehri keşfetmek isteyen misafirlerin beklentilerini karşılayacak alternatifler sunan bir otel olmak üzere tasarlandı. Otel, İstanbul’un iş, finans ve eğlence bölgesinin kalbinde, metro istasyonunun yanı başında ve üç önemli alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

İstinye Park, Kanyon, Zorlu Center gibi lüks alışveriş merkezlerine, konser ve eğlence mekanlarına ve diğer turistik yerlere dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 45 dakika uzaklıkta, İstanbul Havalimanı’na 30 dakikadan daha yakın bir mesafede bulunan otel, Boğaz’daki iki köprüye de kolay erişim sunmaktadır.”

Delta Hotels by Marriott Hakkında

Delta Hotels, 1962’de British Columbia’da sadece bir otel olarak başladı ve Kanada genelinde en geniş kapsamlı tam hizmet sunan otel markası haline geldi. 2015 yılında Marriott International tarafından satın alındı ve o zamandan beri Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da dünya çapında 81 otele ulaştı. Markanın şu anda yapım aşamasında olan 41 oteli var ve bu da onu Marriott portföyündeki en hızlı büyüyen markalardan biri yapıyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.