İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Aksaray Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata katılımlarını artırmak adına seçim öncesinde vadettiği Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde zemin kat kalıpları tamamlanma aşamasına geldi.

Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak Engelsiz Yaşam Merkezi kompleksi tamamlandığında bölgede ve Aksaray’da ilk olma özelliği taşıyacak.

Toplamda 2 bin 500 metrekare alandan oluşan engelsiz yaşam merkezi 2 kat olarak inşa edilecek. İçerisinde 8 atölye bulunan tesiste engelli vatandaşların ve ailelerinin tüm ihtiyacına cevap verecek donanımına sahip. Engelli vatandaşların hoş zaman geçirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi; derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer verildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından geçtiğimiz ağustos ayında temeli atılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, geçen 2 aylık süre zarfında çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Zemin kat kalıplarının tamamlanma aşamasına gelen tesiste önümüzdeki günlerde birinci katında çalışmalara başlanılacak.

Belediye Başkanı Dinçer, Engelli Koordinasyon Merkezi’ni tamamlandığında Aksaray’da ki engelli derneklerin yürüttüğü faaliyetlerin daha kapsamlı olanlarının bu tesiste gerçekleşeceğini bildirdi. Aksaray’da engelli derneklerin Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi çatısı altında toplandığını hatırlatan Başkan Dinçer; “Belediyemiz girişimleriyle şehrimizdeki engelli dernekleri Engelli Koordinasyon Merkezi’mizin adı altında tek çatı altında toplanarak faaliyet göstermeye başladı. Biz de seçim öncesinde kendilerine çok daha modern ve kapsamlı bir tesis yapma sözü vermiştik. Geçtiğimiz ağustos ayında Kültür Park içerisinde Engelsiz Yaşam Merkezi’mizin temelini attık. Şu an zemin katı tamamlandı diyebiliriz.” şeklide konuştu.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Aksaray’da ilk olma özelliği de taşıdığını belirten Başkan Dinçer açıklamasının devamında; “Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sadece eğitim faaliyetlerinin yanında engelli bireylerimizin kendilerini geliştirebileceği, meslek sahibi olabilecekleri bir merkez olacak. Aynı zamanda sportif faaliyetler, sanatsal etkinlikler, öğrenci ve velilerine yönelik değerler eğitimi, ailelerimize danışmanlık hizmetleri verilecek. Yine engelsiz yaşam aracımız, engelli birey ve ailelerinin ulaşımını sağlayacak.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.