İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Yılport Gävle Genişletme Projesini ve 3 Yeni STS Vincini Düzenlenen Törenle Tanıttı

Yılport Gävle’de liman genişletme projesi ve yeni alınan 3 STS vincinin isim verme seremonisi; Yılport Holding yöneticileri, İsveç hükümet temsilcileri, liman endüstrisinden yöneticiler ve Gävle Liman Başkanlığı’nın temsilcilerinin katıldığı görkemli bir törenle yapıldı.

Tören, Yılport İskandinavya Bölgesi Genel Müdürü Eryn Dinyovszky ve Gävle Liman CEO’su Fredrik Svanbom’un açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından İsveç Alt Yapı Bakanı Tomas Eneroth etkinliğe çevrim içi katılarak törendekileri selamladı.

Yılport Holding co-CEO’su Nicolas Sartini, küresel limancılık marketi ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Törende ayrıca Gävleborg Valisi Per Bill, Belediye Başkanı Jörgen Edsvik, Infranode CEO’su Christian Doglia ve Gävle Liman Başkanı Hans Wahlström birer konuşma yaptı. Gävle Liman Başkanı Wahlström, yeni vinçlerin adlarını İskandinav mitolojik tanrıları Tor, Oden ve Frej olarak duyurdu. Gävle Limanı’nın operasyonlarına yüksek güvenlik ve verimlilik katacak yeni vinçlerin isimleri, güç ve dayanıklılığı simgeliyor.

Açılış töreni saha ziyareti ile devam etti. Katılımcılar bu ziyaret esnasında vinçlere çıkarak, yeni otonom RTG’leri uzaktan çalıştırma fırsatı bulurken, ayrıca Yılport Gävle’de ki geçtiğimiz yıl hizmete giren CFS Kâğıt Deposunu ziyaret ettiler.

Yeni iskele vinçleriyle kapasitesini iki katına çıkaran Yılport Gävle Konteyner Terminali halihazırda İsveç’in doğu kıyısındaki en büyük konteyner terminali olma niteliğini taşıyor. Yeni ekipmanları ile daha verimli ve çevre dostu konteyner elleçleme olanağı sağlayan terminalde, halihazırda 5 STS, 6 RTG ve 6 MHC bulunuyor. Terminal son yatırımlarla birlikte 600.000 TEU’luk konteyner elleçleme kapasitesine ulaştı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.