İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Antalya Güneş Mahallesi Kentsel Döşüm Projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 211 hak sahibine ait 335 konutun en kısa sürede teslim edileceğini belirterek, söz verdiği projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Böcek, Güneş Mahallesi’ne ayrıca Cami, Taziye evi ve Kur’an Kursu yapılacağının da müjdesini verdi.

Gününde Teslim Edilecek

Güneş Mahallesi Projesi için 3 kez ihaleye çıkıldığını ancak katılım olmadığını hatırlatan Başkan Böcek, “Bunun sonucunda belediyemiz, proje önünde yer alan engelleri bir bir kaldırdı. Belediye şirketimiz ANTEPE A.Ş tarafından inşa işlerine hızla başladık. Kendi öz kaynaklarımızla 211 adet hak sahibine ait 335 konut yapılacak. Toplam 6 adet konut bloğunda 545 bağımsız bölüm inşa edilecek. Hak sahiplerimize bağımsız bölümleri 18 ayda teslim edeceğiz. Yüklenici firmadan söz aldık. Gününde bitirecek.  Proje alanı içinde 27 bin metrekare yeşil alan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak” dedi.

Cami, Taziye evi ve Kur’an Kursu’da Yapılacak

Sadece temel atma ile yetinmeyeceklerini Güneş Mahallesi’ne Cami, Taziye evi ve Kur’an Kursu yapacaklarını da belirten Başkan Böcek, “Daire Başkanlığımızla müftülük görüşmelerini yaptılar ve önümüzdeki günlerde ihale aşamasına getiriyorlar. Kısa sürede bunları da inşallah bitireceğiz. Tıkır tıkır çalışacağız, teker teker temel de atacağız, açılışları da birlikte yapacağız” diye konuştu.

Başkan Böcek, Güneş Mahallesinde yepyeni, güzel konutlar olacağını belirterek, Güneş Mahallesi sakinlerine yuva olacak, huzur içinde yaşanacak, modern bir yaşam alanı haline getirecek olan Kentsel Dönüşüm Projesinin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve törene katılanlar hep birlikte butona basarak Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin temelini attı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.