İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Trakya Sağlık Altyapısında Gücüne Güç Katıyor

           Sağlık Bakanlığı Trakya’da sağlık altyapısını güçlendirmek üzere çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesinden sonra Edirne’de tam donanımlı hastane için çalışmalar başladı.

         Sağlık üssü olma yolunda güçlü adımlarla ilerleyen Trakya, sağlık yatırımlarında bir yenisini daha kazanıyor. Trakya’nın en yüksek kalitede hizmet sunan, en gelişmiş sağlık tesisi olarak hizmet veren şehir hastanesinin ardından tam donanımlı, bölgede yoğun bakım ve yatak kapasitesine önemli ölçüde katkı sunacak bir yatırım daha hayata geçiriliyor. Edirne Uzunköprü ilçesinde 200 yataklı devlet hastanesinin inşaatı başladı, çalışmalar hızla devam ediyor.

         Edirne ve bölge genelinde sağlık hizmet sunumunu güçlendirecek, nitelikli yatak sayısını artıracak yeni hastane son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. 4 blok halinde inşa edilecek hastanede 50’si tek yataklı, 63’ü iki yataklı olmak üzere 113 adet nitelikli hasta odası olacak. Hastane tamamlandığında 6 ameliyathane, 2 doğum salonu, her branştan 45 poliklinik, diyaliz ünitesinde 30, palyatif serviste 20 yatak ile hizmet verecek. Yeni sağlık yatırımı ile kentte yoğun bakım yatak sayısı da artacak. Hastane, 5’i yeni doğan, 20’si yetişkin olmak üzere toplam 25 yoğun bakım yatağı ile hizmete girecek. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip, 21 müşahede yatağı ile acil serviste 4 poliklinik odasında hasta kabulü yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 17.04.2020 tarihinde teklifleri toplanan Edirne İli Uzunköprü İlçesi 200 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 11.09.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 138.911.556,98 TL yaklaşık maliyetli işi 100.390.000,00 TL bedel ile Bilim İmalat İnşaat (Bitlis) firması aldı. İşin süresi 850 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.