İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sulusaray Kaplıcaları Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Uygulama Merkezi Oluyor

Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray ilçe programı kapsamında Sulusaray Kaplıcaları Termal Tesisi yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaplıcalarının Türkiye’nin gözdesi olacağı söyledi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait taşınmazlar üzerine, İl Özel İdaresi Eş finansı ve OKA desteği ile yapılacak olan Sulusaray Termal Turizm Merkezi’nin ilk etap uygulama ihalesi ise 13 Temmuz’da yapılacak. Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaplıcaları Termal Tesisi bölgesinde proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.  İnceme sonrasında açıklamada bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Sulusaray Kaplıcalarına Orta Karadeniz Kalkınma ajansından kaynak almıştık. İl Özel İdaresi de orayı destekliyor. Hepsi desteklediler, Kaymakamımız, Belediye başkanımız, İl genel meclis üyelerimiz, üniversitemiz, Sulusaraylı bütün hemşerilerim, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler önce hamamları yapacağız altyapısı ile beraber. Daha sonra Üniversitemiz ile protokol imzalayacağız, Üniversitemiz ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Uygulama Merkezini yapacağız. Binasını ve apartlarını yapacağız. Burası bir Fizik Tedavi Uygulama alanı olacak. İnşallah Türkiye’nin gözbebeği olacak. Zaten Sulusaray kaplıcaları çok meşhur. Bunun yanında 100’e yakın kişide istihdam olur ve gençlerimizde işe girer ben bunu da çok önemsiyorum.  Sadece biz Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi değil, burada yatırımlarda yapılıyor. Ama bir tane yetmez 50 tane olmalı. Sondaj yapıp sular çıkaracağız.” dedi.

Sulusaray Şifa Merkezi Olacak

Sulusaray şifa merkezi olacağını kaydeden. Vali Dr. Ozan Balcı, “Fizik tedavi uygulama merkezi olacak, insanlarımıza şifa dağıtacak. Ödeneğini de İl Özel idaresinden aktaracağız. Kaymakamımız ihalesini yapıyor. İş bittiğinde kaplıcayla ilgili 50 milyon TL’lik bir yatırım olacağını düşünüyorum. Eğer Çekerek Havzası projesi biter, Sulusaray Kaplıcalarını halledilirse Sebastapolis ile birlikte burası harika bir yer olur ve cazibe merkezi haline gelir. Ben buna yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

İhalesi Hakkında;

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından 26.07.2021 tarihinde teklifleri toplanan Sulusaray Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 25.08.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 38.659.050,11 TL yaklaşık maliyetli işi 40.332.000,00 TL bedel ile Livanel Turizm İnşaat + Alioğlu Gayrimenkul Danışmanlığı (Adana) İş Ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.