İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sincan (OSB)-Yenikent-Kazan Soda Demiryolu Hattında çalışmalar devam ediyor

TCDD Genel Müdürlüğü yük taşımacılığı ve ihracatta sanayiciye nefes aldıracak  SİNCAN (OSB)-YENİKENT-KAZAN SODA DEMİRYOLU hattında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Kazan Soda Elektrik Fabrikası, OSB Kazan demiryolu sahası ve şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Ankara bölgesinde Organize Sanayi Bölgesi ve Kazan soda külü ve sodyum bikarbonat üretim tesisilerinde üretilen ürünlerinin en hızlı ve şekilde dünya pazarına ulaşması için yatırımlarda sona yaklaşılıyor.  Şantiyeleri gezen Genel Müdür Ali İhsan Uygun çalışmalar hakkında bilgi aldı,  projelerle alakalı personelle fikir alış verişinde bulundu.

Genel Müdür Uygun, “Soda külü üretiminde önemli çalışmalar gerçekleştiren fabrikanın ürünlerinin en hızlı ve en kısa sürede dünya pazarları ile buluşması lazım. Ayrıca OSB bölgesinde de bir çok yatırımcının ürünleri var. Yıllık 2 milyon ton soda külünün taşınmasını hedefliyoruz. Bunların da hızlı bir şekilde alıcılarıyla buluşması lazım. Bölge büyük yatırımlar yapılıyor. Yakın zamanda yeni bir cam fabrikası kurulacak. Biz TCDD olarak onların tüm nakliye  süreçlerini yüklenmemiz ve destek olmamız lazım. Bu fabrikamız sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen fabrikalarından. Günlük hayata kullandığımız birçok madde burada çevreci bir şekilde üretiliyor. Sanayici ve kamu el ele çalışıyoruz.” dedi.

Genel Müdür Uygun, OSB Kazan Demiryolu sahası ve şantiyesini ziyaret ederek işçilerle sohbet etti, muharrem ayı vesilesiyle aşure dağıttı.

HAT BİLGİLERİ

Hat uzunluğu: 16,42 Km
Aç Kapa Tünelleri: 10 adet  
U Duvarlar: 8 adet  
Menfezler: 12 adet
Alt geçitler: 7 adet  
Köprü: 4 Adet  
İstasyon: 2 adet (Yenikent İst-1, Yenikent OSB İst-2)
Durak: (Peron) 2 adet (Sincan OSB Peronu, Akçaören Peron – Planlanan)
Yükleme – Boşaltma Alanı: 1 adet

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.