İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Samsun’da 900 Yataklı Şehir Hastanesi’nin yer teslimi yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından toplam 295 bin metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilecek 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi’nin yer teslimi yapıldı. Şehir hastanesi bünyesinde 6 farklı branşta hizmet verecek hastaneyi barındıracak.

Samsun, merkez ve ilçelerinde ard arda planlanan, inşa edilen ve tamamlanan yeni yatırımlarda sağlık hizmet sunumunda güçleniyor. Samsun’un beklediği şehir hastanesi için düğmeye basıldı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından 900 yataklı şehir hastanesinin yer teslimi yapıldı. 295 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulacak hastane mükemmeliyet merkezi olacak. Sağlık hizmet sunumunun yanında araştırma geliştirme çalışmalarına ev sahipliği yapacak, farklı branşların tek bir noktada toplandığı kompleks niteliği taşıyacak.

6 Hastane Bir Kampüste

Şehir hastanesi hem bulunduğu kente hem de çevre illere hizmet verecek olması nedeniyle sağlık turizmi açısından Samsun’a büyük katkı sağlayacak. İnşa edilecek sağlık kampüsünde farklı branşlarda 6 hastane bulunacak. Genel hastane 180, çocuk, ortopedi-nöroloji, kadın doğum, KVC ile onkoloji hastanelerinin her biri 90 yatağa sahip olacak. İnşaat tamamlandığında uluslararası standartlarda laboratuvarları, 40 ameliyathanesi, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları, 40 diyaliz yatağı ile hizmet verecek. Yoğun bakımda yetişkin ve yeni doğan dahil 210 yatak yer alacak. Her branştan 320 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tüm bunların yanında iyotlu tedavi, kemik iliği, yanık üniteleri de yer alacak. Yüksek kalitede sağlık hizmet sunumunun gerçekleştirileceği tedavi üniteleri ile birlikte ambulans helikopterlerin iniş ve kalkışına izin veren heliport alanı ile acil durumlarda hastaların sevki çok daha hızlı gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 18 Kasım 2020 tarihinde ihalesi yapılan Samsun 900 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 03.11.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.497.913.543,65 TL yaklaşık maliyetli işi 1.069.000.000,00 TL bedel ile Gürbağ İnşaat firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.