İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Samsun 2 yeni hastane kazanıyor

Samsun Kavak Devlet Hastanesi ile 19 Mayıs Devlet Hastanesi’nin inşaatında sona gelindi. İki farklı ilçede hastanelerin hizmete girmesiyle birlikte Samsun 80 yatak daha kazanacak.

Samsun’da inşaatına aynı dönemde başlanan, 3 ilçedeki sağlık yatırımlarından Salıpazarı’nda yer alan hastane geçtiğimiz aylarda tamamlanarak, hizmete girmişti. Kavak ve 19 Mayıs ilçelerindeki hastanelerin de yapım aşamasında sona gelindi. Yakın zamanda hizmete alınması hedefleniyor. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastaneler ilçelerdeki yatak kapasitesini artıracak.

Salıpazarı, Kavak ve 19 Mayıs ilçelerindeki yeni hastaneler aynı standart ve yüksek kalitede inşa edildi. Kavak Devlet Hastanesi ile 19 Mayıs Devlet Hastanesi de 40 yatakla hizmet verecek. Tam teşekküllü hastaneler hizmete girdiğinde 13 poliklinikte hasta kabulü yapacak. Diyaliz ünitesi, palyatif birim, yanık kliniği gibi özellikli birimler de hizmet verecek. Hasta odaları tek ve çift kişilik olarak, içinde tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı bulunan, hasta mahremiyetinin ön planda tutulduğu yüksek konforda inşa edildi. 2 ameliyathane, 3 doğum salonu, 4 yetişkin, 4 yeni doğan yoğun bakım yatağı, diyaliz ünitesinde 10 yatağı, palyatif serviste 2 yatak, yanık kliniğinde 2 yatakla ilçedeki sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak, çözüm olacak. Tüm bunların yanında ağız ve diş sağlığına yönelik 5 ünitte sağlık hizmeti sunulacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.