İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Niğde 5 Şubat Şehir Stadyumu’nun yıkımına başlandı

Uzun zamandır Niğde’nin gündeminde olan 5 Şubat Şehir Stadyumu’nda, yıkım ihalesinin yapılmasının ardından yıkım işlemine başlandı.

Niğde’de şehrin merkezindeki 5 Şubat Stadyumu’nun yıkımının ardından yine aynı yerde şehrimizin futbol takımına ve genç sporcularımıza ev sahipliği yapacak modern Niğde Stadyumu’nun yapımına başlanacak.

Yıkım sürecinin sonunda; Niğde 5 Şubat Şehir Stadyumu’nun açık ve kapalı tribünlerinin betonarme blokları, temeli, istinat duvarları, çelik konstrüksiyon çatısı, 45m x 90m ölçülerinde sentetik saha ve her türlü mekanik tesisatın yüklenici firma tarafından hurda karşılığı yıkılacak, molozları ise belediye tarafından gösterilecek yasal döküm alanına taşınacak mevcut alan ise tesviyeli bir şekilde idareye teslim edilecek.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “5 Şubat Şehir Stadyumu yenileniyor şehrimiz 7500 kişilik modern bir stada kavuşuyor. Yıkım çalışmaları başladı. Niğde’mize yakışır, sosyal donatıları olan uluslararası standartlara haiz stadyumumuz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.