İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları’nın İlk Konuğu Murat Tabanlıoğlu

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi yeni akademik yıla çarpıcı bir seminer ve etkinlik serisi ile giriyor: “Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları” başlıklı seri, ülkemizin ve dünyanın sanat, tasarım ve mimarlık gündemine dair güncel konuları masaya yatırıyor. 27 Eylül Pazartesi günü düzenlenecek açılış seminerinin konuğu, ülkemizin en önemli mimarlık ofislerinden Tabanlıoğlu Mimarlık’ın kurucularından olan ve KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörlüğünü yürüten Murat Tabanlıoğlu.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi (KHAS-STF) bünyesinde Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks adı altında yeni bir seminer ve etkinlikler serisi, 2021-2022 Akademik Yılı’yla birlikte başlıyor. Bu seminerlerin, ülkemizin ve dünyanın sanat, tasarım ve mimarlık gündemine dair güncel konularına ve sorunlarına ışık tutan, disiplinlerarası nitelikte, öğrenciler için ders müfredat içeriklerini destekleyici ve tasarımla ilgili genel kültürlerini ve eleştirel bakış açılarını geliştirecek bir içeriğe sahip olması amaçlanıyor.

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları kapsamında 27 Eylül Pazartesi saat 19:00’da gerçekleştirilecek ilk etkinlik, aynı zamanda bir “açılış dersi” niteliğinde. “The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation” başlıklı bu dersi, Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Tabanlıoğlu Mimarlık arasındaki işbirliğiyle kurulan, “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörü Murat Tabanlıoğlu’ndan dinleyeceğiz.

Uluslararası ve ulusal ölçekte birçok önemli başarıya imza atmış, deneyimli bir mimar ve eğitimci olan Tabanlıoğlu’nun farklı işlev ve ölçeklerde gerçekleştirdiği yenilikçi projeler arasında yeniden inşa edilmekte olan Atatürk Kültür Merkezi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Bodrum Loft, MAS Antwerp müzesinde gerçekleştirilen “Port City Talks. Istanbul. Antwerp” ve 14. Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu küratörlüğü, Londra Tasarım Bienali, Fuorimilano ve Dubai Tasarım Haftası gibi çeşitli platformlarda sergi ve enstalasyonlar, İstanbul’da yapımı süren diğer projelerinden Haliç Tersanesi Dönüşüm Projesi ile Galata Rum Okulu Renovasyonu yer alıyor.

Murat Tabanlıoğlu, açılış dersi kapsamında bize liman kentlerinin sürdürülebilir tasarımına odaklanan yeni yüksek lisans programını anlatacak ve gelen soruları yanıtlayacak. Uluslararası eğitimci kadrosuyla öne çıkan, atölyelerle ve Trieste ve Hamburg gibi farklı şehirlere yapılacak eğitim gezileriyle zenginleşen program, mimarlık ve kentsel tasarım pratiğine odaklanıyor ve güçlü bir tarihsel ve kuramsal arka planla destekleniyor. Tabanlıoğlu ile ayrıca, yakınlarda tamamlanan ve hazırlıkları devam eden mimari projelerinin yanı sıra günümüzde mimarlık ve tasarım öğrencilerinin edinmesi gereken formasyon ve değerler sistemi üzerine de konuşma imkânı bulacağız.

Koordinatörlüğünü Murat Tabanlıoğlu’nun yaptığı “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın detaylarını incelemek için tıklayın: https://portcities.khas.edu.tr/

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks 
Başlık:
“The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation”
Konuşmacı: Murat Tabanlıoğlu
Tarih ve Saat: 27 Eylül 2021 Pazartesi, 19:00
KHAS YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/c/KHasUniversity
Zoom Meeting ID: 849 0070 5477 Passcode: 384627
Etkinlik Linki: https://us02web.zoom.us/j/84900705477?pwd=bm5wQytxL01vWCsvWW9JL0RyOWtsZz09
Önemli Not: Zoom üzerinden gerçekleştirilecek ve KHAS Youtube kanalından da canlı olarak yayınlanacak etkinlik İngilizce olup çeviri hizmeti sunulmayacaktır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.