İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

‘Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ ihalesi yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Keçi Burcu girişinin yenilenmesi ve peyzajının yapılması için ‘Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ ihalesini gerçekleştirdi. 7 firmanın teklif verdiği ihale değerlendirme komisyonun kararı sonrasında açıklanacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın önemli bir turizm noktası olan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Keçi Burcu’nun peyzajının yapılması için ‘Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi’ adıyla ihale gerçekleştirdi. 26 Ocak 2021 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda yapılan ihaleye 7 firma katıldı.

70 günde tamamlanması gereken ve yaklaşık maliyeti 1.294.445.87 TL olan ihaleye katılan Dijle Peyzaj İnşaat Temizlik Taşımacılık Petrol Turizm Elektrik İmalat İç ve Dış Ticaret Sanayi Limited Şirketi 690.000.00 TL, Ak-Akar Elektrik İnşaat Ormancılık Nakliye Hayvan Sanayi Ticaret Limited Şirketi 841.000.00 TL, Mütes Elektrik İnşaat Mühendislik Madencilik Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi 921.021.21 TL, Badur İnşaat Mühendislik Mimarlı Turizm Tekstil Nakliye Gıda Temizlik ve Petrol Ürünleri İthalat İhracat Tahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi 975.000.00 TL, Hasan Gündüz 1.059.999.00 TL, Mazi Mühendislik Sosyal ve Temizlik Hizmetleri İnşaat Nakliye Tarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1.346.750.00 TL, Ali Yaşar Zeyrek 3.000.000.00 TL teklif verdi.

Verilen teklifler ihale komisyonu tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucunda işi yapacak firma belirlenecek.

Keçi Burcu Giriş Peyzaj Düzenleme Yapım İşi

Sur İlçesi’nde yer alan tarihi Diyarbakır Surları’nın en bilinen ve en çok turist ağırlayan burçlarından biri olan Keçi Burcu’nda, mevcut durumu koruma, çevre düzenleme, turizm ve rekreasyon amacıyla yapısal- bitkisel peyzaj, drenaj çalışması yapılacak. Keçi Burcu ile yol arasında kot farkından dolayı bağlantıyı sağlayan alanda ise ahşap amfi oturma yerleri yerleştirilecek.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.