İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Giresun Plajlar Bölgesi Projesi’nde çalışmalar devam ediyor

Giresun Belediyesi tarafından Opet ile Büyük Güre Deresi arasını kapsayan ve ‘Plajlar Bölgesi Birinci Etap Projesi’ olarak adlandırılan proje hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmaların ilk etabında araç otoparkı, yürüyüş yolları, büfeler ve tuvaletlerin inşası yürütülürken proje kapsamında 7400 m2 yeşil alan,  3 adet çocuk macera parkuru, 880 büyük ağaç, 200 orta boy ağaç, 1200 küçük bitki, 6 adet wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası, 6 adet plaj işletmesi 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş anfi tiyatro (konser ve etkinlikler için), 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, 100 bisiklet park yeri, kent bisiklet istasyonu ve kamp alanı bulunuyor.

Tamamlandığında oldukça modern, estetik ve vatandaşların özgürce faydalanacağı projenin Giresun’a çok yakışacağını vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Plajlar bölgemizde böyle bir projeye de ihtiyaç vardı ve tamamlandığında çok güzel olacak.  Vatandaşımızın memnuniyet duyacağı güzel bir hizmet olacağını düşünüyoruz. Şehrimizin turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu doğal değerleri en iyi şekilde kullanmayı hedefliyoruz. Sahillerimizi cazibe merkezi haline getirerek hak ettiği değeri almasını sağlayacağız” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.