İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Gaziantep Kadın Doğum Hastanesi Projesi

Son yıllarda sağlık alanında yatırımlarla güçlenen Gaziantep, önemli bir merkez olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Merkezde ve ilçelerde birçok yatırımın inşaatı devam ederken, bunlara bir yenisi daha eklenecek. 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin sözleşmesi imzalandı.

            Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, 300 yataklı Gaziantep Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yapım ihale sürecini tamamladı. Sözleşmesi imzalanan hastane için yer teslimiyle birlikte kısa sürede inşaat çalışmalarına başlaması planlanıyor. Tam donanımlı, yüksek teknolojiyle donatılacak yeni hastane kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında yüksek nitelikte sağlık hizmeti verecek. Diğer yatırımların da tamamlanarak, hizmete geçmesiyle Gaziantep bölgede sağlık alanında örnek teşkil edecek iller arasında yer alacak.

           Yeni hastane, nitelikli hasta odaları, yoğun bakım kapasitesi, tam donanımlı ameliyathaneleri ile bölgenin en güçlü sağlık merkezlerinden biri olacak. 192 adet nitelikli hasta odasının 156’sının tek yataklı, 36’sının iki yataklı olması planlandı. Tamamlandığında, diyaliz, kemoterapi ve diyabet alanları ile birlikte her branştan 88 poliklinik, 8 ameliyathane, 22 doğum salonu ile hizmet verecek. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 5, palyatif serviste 6 yatak bulunacak. Yoğun bakım ünitesi 62 yatağa sahip olacak. Bunun 15’i yetişkin, 47’si yeni doğan için ayrılması planlandı. 6 poliklinikte hasta kabulünün yapılacağı acil servis 16’sı çocuk, 8’si kadın olmak üzere toplam 24 müşahede yatağı ile hizmet verecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 17.05.2021 tarihinde teklifleri toplanan Gaziantep 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 07.07.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 283.189.346,98 TL yaklaşık maliyetli işi 210.668.000,00 TL bedel ile M.Y.S. Yol Yapı Madencilik (Elazığ) firması aldı. İşin süresi 800 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.