İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Endüstriyel soğutma ve Mekanik Taahhüt firması “Alfa Proje” ile röportaj

Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş. 2020 yılında kurulmuş, tecrübesini ve bilgi birikimini öncelikle iç piyasalarda, dış piyasalarda yatırımcı firmalara güven veren stratejik kararlarımız ile Türkiye’yi en şekilde temsil etmektir. Yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile rakiplerinden her zaman bir adım önde olan Alfa Proje Ticaret Anonim Şirketi en güvenilir çözüm ortağı olmaya çalışmaktadır. Dinamik yapısıyla sektöründe iş ortaklarıyla her projeden memnuniyet düzeyi yüksek paydaşlar oluşturmayı hedefleyen Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ferdi Gömüç ile hem firmalarını hem de sektöre dair düşüncelerini aktarıyoruz.

Alfa Proje’yi ve bulunduğunuz sektörü kısaca tanıtır mısınız?

Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş. olarak bizler endüstriyel soğutma projeleri dahil, deneyimli mühendislerimizle mekanik taahhüt, inşaat işleri yapan bir firma konumdayız. Yapılmakta olan inşaat işlerinde mekanik tesisat kısmında uzman mühendislik kadromuzla anahtar teslim teklif vermek ve iş ortağı olmaktayız. %100 Müşteri memnuniyet ve doğru kararlarımız ve mühendislik çözümleri ile projelerinize değer katmak istiyoruz.

Ana hizmet bölümlerimiz; mekanik projeler, mimari projeler, statik projeler, elektrik projeler, alt yapı projeler, proje planlama ve kontrol, bütçe ve takvim takip, ihale yönetimi, risk yönetimi, yapım koordinasyonu ve denetim, raporlama…

Mekanik hizmetlerimiz; Isıtma tesisatı, havalandırma tesisatı, soğutma tesisatı, sıhhi tesisat, yangın tesisatı, klima ve vrf tesisatı, doğalgaz tesisatı, otomasyon işleri, paslanmaz baca imalatı, mekanik makine daireleri bakım onarım…

Endüstriyel soğutma hizmetlerimiz; endüstriyel amaçlı lojistik depolar, dondurulmuş gıda ürünleri için özel soğuk depolar, meyve ve sebze şoklama ve muhafaza depolar, kırmızı et – beyaz et şoklama ve muhafaza depoları, dondurma üretim tesisleri için şoklama ve muhafaza depoları, hızlı ön soğutma depoları, ilaç muhafaza depoları, atmosfer kontrollü soğuk depolar, konteynır tip taşınabilir soğuk depolar savunma sanayi, arge test odaları, su soğutma kuleleri ve chiller sistemleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimhaneleri, uzaktan izleme kontrol takip sistemleri, nemlendirme ve nem alma sistemleri, endüstriyel soğuk oda rafları, çelik prefabrik binadan ve sandviç panelden oluşan anahtar teslim tesislerden oluşmaktadır.

Şirketinizin büyümesi için yeni ürünleriniz ya da planlarınız hakkında bize neler söyleyebilir siniz?

Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş. 2020 yılında faaliyet başlamış kuruluşun 1. yılında ilk büyüme hamlesini gerçekleştirmiştir. MCM Mekanik firması ile güçlerini birleştirerek Alfa Mekanik Group’u faaliyete geçirilmiştir. Soğutma sektörü amiral gemimiz olacak, ilk 5 yıl içerisinde planlı, stratejik büyüme düşünmekteyiz.

Alfa Projenin yurtdışı planları nelerdir? Öncelikle hangi ülkeler ile çalışmayı hedefliyorsunuz?

Yurt dışında faaliyetlerimiz devam edecektir. Yurt dışında firmamızın gelişmesine ve büyümesine çok önem veriyoruz. Ağırlıklı pazarlama çalışmalarımız bu yönde organize edilmektedir. Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan dışında Batı Afrika olmak üzere tüm Afrika, Irak, İran, Katar ve Arap yarımadası bölgeleri yer almaktadır. Bu yönde pazarlama çalışmalarımıza hız vermeyi planlıyoruz.

Covid-19 sizi ve sektörünüzü nasıl etkiledi? Pandemi, firmanızın gelecek planlarını değiştirdi mi?

Covid-19 bizim açımızdan saklamanın ve muhafaza etmek dışında depolama şartlarını daha açığa çıkarmış, soğutma sektörünün büyümesine öncülük etmiştir. Gelecek planlarımızda değiştirmek dışında firmamızın her zaman hazır olunması gerektiğini hatırlatmaktadır.

Alfa Proje 2020 sonrası ivme kazanan dijital dönüşüme ayak uydurmak için nasıl bir yol izliyor? Dijitalleşmenin rekabet gücünüzü arttırdığını düşünüyor musunuz?

İlk yılımızda planlarımız içerisinde yer alan ve daima en iyisini aradığımız dijital dönüşüme inanmış biri olarak, şirketimizin tanıtımını sosyal mecrada daima yer alarak, varlığımız hissettirmekteyiz. Bu nedenle çalışmalarımızı daha iyi ve kaliteli olması adına Mind Group ile anlaşma yapılmıştır.

Firmanızın odaklandığı güncel hedefler nelerdir ve ekibiniz hedeflere ulaşmayı desteklemek için nasıl çalışıyor?

Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş. Kurulduğu ilk ünden beri haftalık, aylık ve yıllık hedefleri ile daima kendini güncelleyen bir firmadır. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ferdi GÖMÜÇ olarak planlamayı 5 yıllık stratejik hedefler içersin de oluşturduk. Bu hedeflerimiz; büyümede oluşum sağlayan pazarlarda uzun dönemli marka veya ürün konumlandırılması, ürün kalitesi, pazar payı, ürün fiyat ve tanıtım, spesifik pazarlama, satış, arge ve üretim olmaktadır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.