İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Ceylanpınar Yeni Devlet Hastanesi tamamlandı

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesi yeni hastanesine kavuşuyor. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan 150 yataklı devlet hastanesinin inşaatı tamamlandı.

Son yıllarda artan nüfusu ile daha yüksek kapasiteli, yüksek teknolojiye sahip, sağlık altyapısını güçlendirecek hastane ihtiyacı bulunan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi beklediği yatırımda sona gelindi.  İnşaatı tamamlanan 150 Yataklı Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin yakın zamanda hizmete girmesi planlanıyor.  Daha büyük kapasiteye, daha geniş imkanlara sahip hastane sayesinde ilçede acildeki ve yoğun bakım ünitesindeki yatak kapasitesi de artmış olacak. İlçenin tüm sağlık sorunlarına çözüm olacak yeni hastane sayesinde Ceylanpınar’dan sevklerin azalması hedefleniyor.

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde 31’i iki kişilik, 50’si tek kişilik olmak üzere toplam 81 hasta odası bulunuyor. Her branştan 46 poliklinik, 5 ameliyathane, 8 doğum salonu ile hizmet verecek. Toplam 30 yoğun bakım yatağı ile bu alandaki kapasite de artacak, hizmet sunumu güçlenecek. Yoğun bakımda 16 yetişkin yoğun bakım yatağı, 14 yeni doğan yoğun bakım yatağı yer alacak. Diyaliz ünitesi 17 yatak, palyatif servis 6 yatak, yanık kliniği 4 yatakla hasta kabulü yapacak. 35 müşahede yatağının yer aldığı acil servis 4 poliklinik ile hizmet verecek. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.