İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

BVN SF Fan serisi Soğutma sektörünün hizmetinde

ISK Sodex 2021 Fuarı’nda düzenlenen lansmanla sektöre tanıtılan BVN SF Serisi Soğutma sektöründe büyük ilgi uyandırdı.

Soğutma ünitelerinin en önemli komponentlerinden biri olan soğutma fanları yakın zamana kadar tümüyle yurtdışından tedarik ediliyordu. Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak, ithalatın önünü kesmek için ürünler üreten BVN, bu alanda da büyük bir başarıya imza attı. Yakın zamanda soğutma fanlarını ve motorlarını kendi tesislerinde üreten BVN, soğutma fanlarının 630, 800 ve 900 çaplarını üretti. İlk kez ISK-Sodex İstanbul 2021 Fuarı’nda sürpriz olarak lanse edilen ürünler Türk soğutma sanayisi yetkililerince büyük beğeni ile karşılandı.

ISK-Sodex İstanbul 2021 Fuarı ilk gününde BVN standında düzenlenen İklimlendirme sektörüne yönelik yayınlar yapan basın organlarının muhabirleri ve ekonomi yayınlarının muhabirlerinin katıldığı basın toplantısı ile sektöre tanıtılan BVN SF 500, SF 630, SF 800 ve SFK 800 ürünleri, Pandemi sebebiyle üretim tedarik sorunları yaşayan Türk soğutma sektörüne umut oldu.

ISK-Sodex İstanbul 2021 Fuarı ilk gününde BVN standında düzenlenen basın toplantısında BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan, BVN Danışmanı Angelo Cantu ve BVN Yurtiçi Satış Müdürü Fırat Samar SF serisi fanlar ve BVN ve BVN’nin yeni ürünleri SF serisi Soğutma Fanları hakkında basın mensuplarına bilgiler verdiler. Basın toplantısında gerçekleştirilen konuşmaların ardından BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan SF Serisi ürünlerin üzerindeki perdeyi birlikte kaldırdılar. Basın Mensuplarının sorularının ardından BVN Yönetimi basın toplantısına katılan gazetecilerle fotoğraf çektirdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan: “Savunma sanayisi için de üretime hazırız”

Basın toplantısı ile sektöre tanıtılan BVN SF 500, SF 630, SF 800 ve SFK 800 ürünleri Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede tarafından da büyük ilgi gördü. BVN’nin savunma sanayisi için de fan üretmesi gerektiğini belirten Bakan Varank’a BVN Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan, BVN’nin üretim altyapısının gerek savunma sanayisi gerekse diğer sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olduğunu, Milli Tren projesine ürünler geliştirdiklerini ve savunma sanayisi için üretime hazır olduklarını söyledi.

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan: “BVN’de yenilik, yeni fikirler hiç bitmez”

SF serisi fanların lansman toplantısının açılış konuşmasını yapan BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan; “BVN, Tüm ürün gruplarının tasarım, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini kendi bünyesinde gerçekleştirerek çeşitli uygulama alanlarında kullanılan, farklı ölçeklerdeki milyonlarca havalandırma fanını 30 yıldır dünyanın 82 ülkesine sunuyor. Yerli üretim felsefesi ile %100 Türk Malı ürünlerini, uluslararası standartları benimsemiş üretim anlayışı ile BVN, ‘Rahat bir nefes için’ sloganıyla yola çıktığımız bu yolda; daha çok verim, daha çok konfor ve gelecek için daha çok çalışıyor.’ Kurucumuz Ömer Faruk Bahçıvan’ın açtığı bu yolda BVN, yerli sermaye, yerli akıl, global bir vizyonla yoluna devam ediyor. Global dünyayı yakından takip ediyoruz. Dijitalleşmeye ayak uydurabilen nadir firmalardan birisiyiz. Store.bvn.com e-ticaret sitemiz, uluslararası proje oluşumlarının hizmetine açtığımız ürünlerimizin BIM modellerini sunduğumuz bimobject platformu, üretimde uygulamaya aldığımız Yalın Üretim faaliyetlerimiz, ERP çalışmalarımız… Her biri ayrı ayrı ele alındığında çok önemli yenilikler. Aslında BVN’de yenilik, yeni fikirler hiç bitmez. Yerli ve milli olmak da yetmiyor bize, BVN yurtdışına giden döviz için de çözüm düşünmek durumundadır. Bu sebeple üretilmeyeni üretmeyi görev biliriz. SF Serimiz tam da bu düşüncemizin bir ürünüdür.” açıklamasında bulundu.

BVN Teknik Danışmanı Angelo Cantu: “Daha performanslı ve daha verimli ve daha sürdürülebilir ürünler üzerinde çalışıyoruz.”

BVN ile olan işbirliğinin daha verimli, daha sürdürülebilir ürünler üzerine oluğunu vurguladığı konuşmasında BVN Danışmanı Angelo Cantu ise şu açıklamalarda bulundu. “BVN ile geliştirdiğimiz işbirliğimiz yeni ve daha ekolojik teknolojilerle karakterize edilen yeni ürünlerin araştırılmasına ve geliştirilmesine dayanmaktadır. Daha performanslı ve daha verimli ve daha sürdürülebilir yeni birçok ürün üzerinde çalışmaktayız piyasanın bunu istediğini düşünüyor ve bu nedenle işbirliğimizi her zaman sürdürüyoruz.”    

BVN Yurtiçi Satış Müdürü Fırat Samar da SF serisi fanların Türk İklimlendirme sektörüne gerek maliyet gerekse tedarik kolaylığı açısından önemli katkılar sağlayacağını belirttiği konuşmasında “Aksiyel soğutma fanları konusunda BVN’den başka yerli üretici yoktur. Üretimdeki gücümüzü, Ar-Ge ve inovasyonla birleştirerek Türkiye’ye ithal edilen birçok motor ve fanın yerine kendi ürünlerimizi üretiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.