İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Bonus, Düşler Vadisi Riva’da

Metropol yaşamından uzakta doğal yaşamla iç içe; ancak bir o kadar da şehre yakın olan İstanbul’un yeni projesi Düşler Vadisi’nin inşası devam ediyor. Beykoz/Riva’da yeşillikler içinde, şehrin kalabalığından izole, huzurlu ve konforlu bir yaşamı vadeden Düşler Vadisi’nin ısı ve nem yalıtımı uygulamalarında Bonus XPS ürünleri kullanılıyor.

Doğal yaşamla iç içe olması yanı sıra İstanbul’a da çok yakın bir mesafede olan Beykoz/Riva’da inşası süren Düşler Vadisi projesi, İstanbullulara doğa ile iç içe huzurlu ve sakin bir yaşam vadediyor. Meyve sebze yetiştiriciliği için özel ekilebilir alanlara sahip, kendine ait kumsalı ve biyolojik gölü bulunan İstanbul’un yeni gözdesi Düşler Vadisi projesi Riva’da yükseliyor. 1+1’den 3+1’e değişik metrekarelerde farklı tipte villalardan oluşan Düşler Vadisi, konut sahiplerine en üst düzeyde huzur ve konfor sunmayı hedefliyor.

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Düşler Vadisi Riva, Bölgenin doğal karakterine bağlı kalarak geliştirilen doğa dostu bir proje olarak inşa ediliyor. Her anlamda en iyisinin hedeflendiği bu doğal projede, yaşam alanlarındaki konforu da üst seviyede tutmak gerekiyor. Proje içerisindeki ve dış dünyasındaki doğallık ve huzura uygun şekilde, yapı içerisindeki konforun üst düzeyde tutulması için, yalıtımının en iyi şekilde sağlanması en önemli gerekliliklerden biri olarak öne çıkıyor. Bu kapsamda Düşler Vadisi Riva projesindeki tüm yapıların dış cephe ısı yalıtımı ve temel perde nem yalıtımı için Bonus Yalıtım ailesinden Bonus XPS ürünleri kullanılıyor. Bonus XPS grubunun klasik sıvalı mantolama sistemleri için özel olarak üretilen ürünü Bonus XPS Plus ürün grubunun 5 cm’lik ürünü ile toplamda 280.000 m2’lik alanın yalıtımı, “Yalıtımın İyisi” ile sağlanıyor. 

Düşler Vadisi Riva’da projesinin ilk etabında 509 villa yer alıyor. Toplam 4 etaptan oluşması beklenen Düşler Vadisi Riva projesinde 152 metrekareden 440 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde villalar yer alıyor. Bölgenin doğal karakterine bağlı, doğa ile iç içe yatay bir konseptte planlanan projenin ilk etabı 2021 yılı içerisinde tamamlanacak.