İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Konyaspor’un Yeni Tesisi İçin Temel Atıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Konyaspor Kayacık Tesisleri’nin temeli Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla atıldı. Yeni tesisin hayırlı olmasını dileyen Bakan Kurum, “Konyaspor, Konya’mızın birlik ve beraberliğinin 100 yıllık ortak paydasıdır. Konya’mızın marka değerine değer katacak bu muhteşem tesisle yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Konya’mızın en önemli değerlerinden olan Konyaspor’umuzu daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacak çok önemli bir tesisin yatırımını yapıyoruz.” dedi.

Konyaspor’un şehrin en önemli markalarından birisi olduğunu ve elde ettiği başarılarla tüm Türkiye’nin ilgisini çeken bir takım haline geldiğini kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bugün temelini atacağımız tesisimiz 7.300 m² inşaat alanına sahip olacak; bodrum, zemin ve artı iki kat olmak üzere toplamda 4 kattan oluşacak. 31 milyon 250 bin liraya mal olacak tesisimizin içerisinde; teknik direktör odası, sportif direktör odası, spor ve sporcuya yönelik tesis odaları, dinlenme alanları, düşük yer çekimli koşu çalışma alanı ve fitness salonu yer alacak.”” dedi. Yeni Konyaspor tesislerini 2022 yılı yaz aylarına kadar tamamlamayı planlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 25.08.2021 tarihinde teklifleri toplanan Konyaspor Kayacık Tesisleri İdari Bina Yapılması İşi ihalesinde kazanan firma ile 28.09.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 27.136.842,59 TL yaklaşık maliyetli işi 26.489.000,00 TL bedel ile Enfa Yapı İnşaat (Konya) firması aldı. İşin süresi 300 takvim günüdür

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.