İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Ataşehir Şerifali İmar İskan Blokları’nın Temeli Atıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ataşehir Şerifali İmar İskan Blokları Temel Atma Töreni’ne katıldı. Bakan Murat Kurum, törende yaptığı konuşmasına, Ataşehir ve çevresinin marka değerini artıracak, İstanbul’un en önemli dönüşüm projelerinden biri olacak yeni konutların hayırlı olmasını dileyerek başladı.

Kurum, İstanbul’u tarihin en büyük şehircilik ve ulaştırma yatırımlarıyla tanıştırdıklarını, kentin 39 ilçesinin tamamında kentsel dönüşümden sosyal konuta, çevre yatırımlarından millet bahçelerine kadar her alanda canla başla çalıştıklarını anlattı.

“Şerifali Çiftliği’nde 260 Bin Metrekarelik Alanda Devasa Bir Kentsel Dönüşüm Çalışmasını Başlattık”

Şu anda Bakanlık olarak Ataşehir’de, Gecekondu Önleme Bölgesi olan Şerifali Çiftliği’nde 260 bin metrekare alanda, üç etaptan oluşan devasa bir kentsel dönüşüm çalışmasını başlattıklarını, ilk etapta 150 milyon lira yatırım değeriyle 513 konutun inşasını bugün başlatacaklarını söyledi.

Bu alanda üretilecek tüm konutların istisnasız yatay mimari esaslı olacağını dile getiren Kurum, “Şimdi Ataşehir’de Şerifali’deki konutlarımızın başlangıcını hep birlikte yapacağız. İstanbul’un bereketiyle 2022’yi adeta bir şehircilik devrimi yapmak için gece gündüz demeden, yağmur çamur demeden çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 18.01.2021 tarihinde teklifleri toplanan İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Şerifali Çiftliği (GÖB Alanı) 1 Etap 513 Konut ve 28 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 15.06.2021 tarihinde sözleşme imzalandı.201.288.463,33 TL yaklaşık maliyetli işi 152.019.566,00 TL bedel ile Miraç-Yol Altyapı Üstyapı İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.