İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi Yıl Sonuna Kadar Tamamlanacak

Samsun’un Vezirköprü ilçesi beklediği yeni devlet hastanesine kavuşuyor. Yeni devlet hastanesinin yanı sıra aynı kampüste yapılan 20 ünitlik Ağız Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) de tamamlanmak üzere.  İlçede, nitelikli yatak kapasitesini artıracak, modern sağlık hizmet sunumu gerçekleştirecek hastane için geçici kabul çalışmaları başladı.


Samsun, sağlık yatırımlarında güçleniyor, bu yatırımlarla kentteki sağlık hizmet sunumunun kalitesi her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ildeki en önemli sağlık yatırımlarından biri en büyük ilçeleri arasında gösterilen Vezirköprü’de hayat buluyor. 150 yataklı yeni devlet hastanesinin yapımında sona yaklaşıldı. Yatak kapasitesi 200’e kadar çıkabilecek hastane için geçici kabul çalışmaları başladı. Yıl sonuna kadar eksiklerin de tamamlanmasıyla hasta kabulüne başlaması hedefleniyor. Yeni hastanenin tamamlanıp hizmete başlamasıyla birlikte ilçe genelinde acil servisteki müşahede yatağı, ameliyathane, poliklinik, nitelikli hasta yatağı artacak.  Hastane sadece Vezirköprü’ye değil, son teknolojiye sahip görüntüleme merkeziyle Havza, Sinop, Boyabat ve Durağan gibi çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet verecek.

Yatak Kapasitesi Artacak

Vezirköprü ilçesinde halihazırda hizmet veren bir devlet hastanesi bulunuyor. Vezirköprü’de yeni hastane yapımı planlama aşamasında ilçenin sağlık alanında artan ihtiyaçları gözetildi. Mevcut yatak kapasitesinin artırılmasına karar verildi. Hastane tamamlandığında, içinde tuvalet, banyo, televizyonu bulunan, refakatçisinin de rahatlıkla kalabileceği şekilde tasarlanan 96 nitelikli hasta odası, 9 ameliyathanesi, 73 polikliniği, 44 yoğun bakım yatağı, 11 diyaliz yatağı ile hizmet verecek. 2 bin 500 metrekare büyüklüğündeki, 27 müşahede yatağa sahip acil servis 3 poliklinikte hasta kabulü yapacak. 

Hastane ile ADSM Bir Arada
Yeni devlet hastanesi ile birlikte projelendirilen ve yapımına başlanan 20 ünitli Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin de yapımında sona gelindi. İki sağlık yatırımı aynı kampüste hizmet verecek. ADSM’nin de hastaneyle birlikte hizmete girmesiyle Vezirköprü ilçesinde sağlık alanında istenilen düzeyde sağlık hizmet sunumu gerçekleşmiş olacak. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.