İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Osmaniye Bahçe’ye 50 Yataklı Hastane Müjdesi

Osmaniye merkezde ve ilçelerinde yeni sağlık yatırımlarıyla güç kazanıyor. Bahçe ilçesine yapılacak tam donanımlı, 50 yataklı yeni devlet hastanesinin sözleşmesi imzalandı.

Sağlık Bakanlığı, Osmaniye’de daha nitelikli sağlık hizmeti verilebilmesi için sağlık altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalarına hızla devam ediyor. 600 yataklı Osmaniye Devlet Hastanesi, 100 yataklı Düziçi Devlet Hastanesi ile Sumbas ve Toprakkale ilçelerinde entegre ilçe hastanelerinin inşaatı devam ederken, bu yatırımlara bir yenisi daha ekleniyor. Bahçe ilçesine yapılacak, tam donanımlı, ilçede yaşayanların sağlık sorunlarına çözüm olabilecek, olası sevkleri en aza indirecek yeni devlet hastanesinin ihale çalışmaları tamamlandı ve sözleşmesi imzalandı. İnşaat çalışmaları devam eden yatırımların bir an önce tamamlanması hedefleniyor. Yeni yatırımlarla artacak yoğun bakım ve yatak kapasitesiyle Osmaniye il genelinde daha nitelikli ve konforlu sağlık hizmeti verilecek.

50 yataklı yeni Bahçe Devlet Hastanesi, nitelikli hasta odaları, ameliyathaneleri, özellikli birimleri, ağız ve diş sağlığına yönelik hizmet verecek diş ünitleri ile ilçede sağlıkta hizmet kalitesini yükseltecek. İçinde tuvalet ve banyosu bulunan, hasta mahremiyetini ve konforunu ön planda tutan hasta odalarının 14’ü çift kişilik, 17’si tek kişilik olacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 10 yatak, palyatif servis 5 yatakla hizmet verecek. 11 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Hastanede tam teşekküllü 2 ameliyathane yer alacak. 15 müşahede yatağı ile hizmet verecek acil serviste 4 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. 2 doğum odasının planlandığı hastanede ayrıca 15 kişilik gebe sınıfı kurulacak. Ağız ve diş sağlığına yönelik 3 diş üniti hizmet verecek. Diyabet merkezinin kurulacağı hastanede, 5 yataklı evde sağlık birimi de olacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 22.04.2021 tarihinde teklifleri toplanan Osmaniye Bahçe 50 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesinde kazanan firma ile 19.10.2021 tarihinde sözleşme imzalandı.75.111.852,80 TL yaklaşık maliyetli işi 50.753.000,00 TL bedel ile Gürtaş İnşaat (Manisa) + Bileklioğulları İnşaat (Manisa) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 700 takvim günüdür

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.