İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Bartın’a Dev Sağlık Kompleksi

         Bartın ve çevresine hizmet verecek modern sağlık kompleksinin inşaatı devam ediyor. Tamamlandığında kentin sağlık üssü olacak hastanenin kapasitesi ihtiyaç halinde 575 yatağa kadar çıkabilecek.

            Bartın, beklediği yatırıma kavuşuyor. Tam donanımlı hizmet verecek yeni devlet hastanesinin inşaatı hızla ilerliyor. 400 yataklı olarak planlanan, ihtiyaç halinde kapasitesi 575’e kadar çıkabilecek yeni Bartın Devlet Hastanesi, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Bartın’ın, mevcut sağlık altyapısı daha da güçlü hale gelecek. Yeni devlet hastanesi sadece Bartın’ın sağlık alanındaki sorunlarına çözüm olmayacak. Çevre illere de hizmet verecek tam donanımlı hastane bulunduğu bölge itibariyle yatak, yoğun bakım kapasitesi, görüntüleme, özellikli sağlık birimleri açısından da önemli bir ihtiyacı giderecek.

            Tamamlandığında, 209 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tam teşekküllü 15 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 6 doğum odası ile hizmet verecek. Tek ve çift kişilik hasta odaları hasta mahremiyetini ön planda tutacak şekilde planlandı. 6 poliklinikte hasta kabulünün yapılacağı acil serviste ise 40 müşahede yatağı yer alacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 12.12.2017 tarihinde teklifleri toplanan Bartın İli Merkez 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 26.02.2018 tarihinde sözleşme imzalandı. 195.342.234,73 TL yaklaşık maliyetli işi 158.880.000,00 TL bedel ile Ederay İnşaat + Gökyol İnşaat İş Ortaklığı aldı. İşin süresi 1000 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.