İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Selçuklu Külliyesinde Kapalı Otoparkın Kaba İnşaatı Tamamlandı

Aksaray Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Selçuklu külliyesinde inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Şehrin merkezi noktalarından Atatürk bulvarı üzerinde bulunan Selçuklu parkının hemen yanına inşa edilen Selçuklu külliyesi Tamamlandığında Aksaray’ın çehresini değiştirecek.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in önemli projeleri arasında yer alan Selçuklu Külliyesi şehrin Tarihine, Bugününe ve geleceğine ışık tutacak.

Net kullanım alanı 2 Bin 975 metrekare olan otopark 92 araç kapasiteli olarak vatandaşların hizmetine sunacak olan kapalı otoparkın kaba inşaatı tamamlandı. Her geçen gün trafikteki araç sayısının arttığı Aksaray’da kapalı otoparkın hizmete açılmasıyla birlikte bölgedeki oto park sorununu önemli ölçüde giderilmiş olunacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Bizlere Selçuklu mirası olan kadim şehrimiz Aksaray’da hem külliye kültürünü yaşatmak hem de günümüz yaşam koşullarında insanımızın nefes alabileceği, ibadetini yapabileceği, emeklilerimizin hasbihal edebilecekleri sosyal ve kültürel birçok faaliyetin aynı anda yapılabileceği herkes için yeni bir sosyal donatı merkezi haline gelecek olan Selçuklu külliyesi projemizde inşaat çalışmaları ara vermeden devam ediyoruz. Şu an kapalı oto parkımızın kaba inşaatı tamamlandı kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak şehrimize yeni bir eser kazandırmış olacağız” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.