İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Sanayicinin Gözdesi Yine “Lennox” Oldu

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Form Şirketler Grubu çatısı altındaki Form Endüstri Ürünleri, 2021 yılında Lennox marka yerli üretim paket klimalarla birçok sanayi tesisine verimli çözümler sundu.

Form, geniş ürün yelpazesi ve 56 yılı aşkın sektör tecrübesiyle 2021 yılında yine birçok projenin tercihi oldu. Lennox Paket Klimalar’ın lisanslı üreticisi olan Form, iklimlendirme ve taze hava konusunda verimli ve etkin çözümler sunuyor.

Femaş Grup’un, Remay Metal Kayseri fabrikasına daha önceki yıllarda da  Lennox Rooftop çözümleri sunan Form, yüksek kaliteli ürünleri ve uzman mühendislik hizmetiyle 2021 yılında Femaş Remay tarafından özellikle tekrar tercih edildi. Projeye, toplamda 1,340 kW kapasitede 11 adet doğalgaz ısıtmalı rooftop satışı gerçekleştirildi. Flexair serisi Lennox Paket klimalar, fabrikanın boya kabinlerinin hitap ettiği alanlarda sıcaklık ve nem kontrolü yaparak boya kalitesinin artmasını sağlıyor.

Form Endüstri Ürünleri, 2021 yılında Sasa Polyester, Cms Jant, Bak Gravür, Modern Ambalaj, Altunkaya Holding Lidersan Ambalaj ve Wagner Kablo gibi endüstride bulunan birçok fabrikanın iklimlendirme ve proses ihtiyaçlarını Lennox Paket Klima sistemleri ile çözdü.

Lennox paket klimalar, Eurovent sertifikalı plaka ve tambur tip ısı geri kazanım opsiyonları, %100 taze hava ile çalışabilme opsiyonu, standart free cooling ile bedava iklimlendirme sağlayabilmesiyle öne çıkıyor. Aynı zamanda Multi Scroll (çoklu scroll) kompresörü ve bağımsız soğutma devresi ile yüksek verim sunarken, EC fanı ile %30’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Düşük ses seviyesiyle de kullanım konforu sunuyor.

Form Şirketler Grubu Hakkında

1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul’dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma-duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları, klima santralleri, hava temizleme cihazları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir. Form Şirketler Grubu hakkında daha fazla bilgi www.formgroup.com internet adresinden temin edilebilir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.