İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

İzocam Yelken Takımı, Schüco BAYK Kış Trofesi’nin İkinci Ayağını 2 Ödülle Tamamladı!

Küresel iklim değişikliğine, sürdürülebilirliğin önemine ve iyi yaşam hakkına dikkat çekmek amacıyla denizlere yelken açan İzocam Yelken Takımı, Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen Schüco BAYK Kış Trofesi ikinci ayağını 2 ayrı ödülle tamamladı! Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan Schüco BAYK Kış Trofesi’nin ikinci ayağı 5-6 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleşti. Toplamda 27 teknede yaklaşık 250 sporcunun katıldığı yarışlarda; İzocam Yelken Takımı IRC-B sınıfında ilk gün 2’ncilik, ikinci gün ise 1’incilik ödülünü alarak podyuma çıktı.

“Sürdürülebilir yarınların arkasında İzocam var” mottosuyla yelken açan İzocam Yelken Takımı, profesyonel yarışçıların yanında Sailmaster ekibinden temel yelken eğitimi almış İzocam çalışanlarının da dâhil olduğu iddialı bir ekibe sahip. 8 üyesi profesyonel sporculardan, 2 üyesi ise İzocam çalışanlarından oluşan İzocam Yelken Takımı, 2022 yılı boyunca BAYK Bodrum Kış Trofesi, MIYC Marmaris Kış Trofesi ve Bosphorous Cup olmak üzere toplamda 3 trofe ve 30 yarışta yer alacak.

İzocam, attığı her adımda sürdürülebilirliği merkeze alıyor

Yalıtımın lider markası İzocam, hikayesinin başladığı 57 yıl önce varoluş amacını, doğal kaynaklara zarar vermeden, can ve mal güvenliğini dikkate alarak, enerji tasarrufu ve konfor sağlayan çevreci ve sürdürülebilir yalıtım çözümleri geliştirmek olarak tanımladı. Bu hedef doğrultusunda, kaynakların verimli kullanılması, iklim değişikliği, sürdürülebilir yapıların inşası, enerji tasarrufu, çevreyi koruma ve yaşam kalitesini iyileştirme motivasyonu ile çalışan şirket, kurulduğu ilk günden bu yana ürettiği yalıtım ürünleriyle 650 milyon tonun üzerinde CO₂’in atmosfere salımını önledi. 2030 yılına kadar direkt ve indirekt sera gazı emisyonlarını en az %33 azaltmayı, 2050 yılına kadar da karbon nötr olmayı hedefleyen İzocam, sera gazı emisyonlarının azaltılması, su tüketimlerinin ve atık su oluşumlarının sınırlandırılması, alternatif hammadde kaynaklarının üretim süreçlerine adapte edilmesi ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak yatırım planlarını 2021 itibariyle devreye almaya başladı. Attığı her adımda sürdürülebilirliği merkeze alan İzocam, 2022 yılının başında da küresel iklim değişikliğine dikkat çekerek, ‘iyi yaşam’a ve ‘sürdürülebilir yarınlar’a öncülük etme misyonuyla da İzocam Yelken Takımı’nı kurdu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.