İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Aksaray’ın İlk Kentsel Dönüşümde Yıkım İşlemlerine Devam Ediliyor

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehrin güvenli, sağlıklı ve modern binalara kavuşturulması adına başlatılan kentsel dönüşüm projesinde yıkım işlemlerine devam ediliyor.

Şehrin merkezinde bulunan Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı olarak ilan edilmişti. Yaklaşık 23 Bin Metrekarelik alanda 650 bağımsız birimin dönüştürüleceği projede ilk yıkım işlemleri geçtiğimiz dönemlerde başlatılmıştı.

Mahalle sakinlerinin bilgisi içerisinde planlanarak yapılan yıkım işlemlerine devam ediliyor. Projenin tamamlanması ile birlikte kullanım ömrünü tamamlamış, can güvenliğini tehdit eden ve plansız yapılaşmalar sebebi ile trafik yoğunluğuna neden olan binalar ortadan kaldırılacak. Yeni modern sağlıklı ve güvenli binalarla şehrin çehresi değiştirilecek.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in hassasiyetle üzerinde durduğu Kentsel Dönüşüm Projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri istişare halinde yürütülüyor.

Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Şehrimizde vatandaşlarımızın aileleri ile huzur ve güven içerisinde barınma ihtiyaçlarını karşılamaları, geniş ve ferah sokakları kullanmaları için kentsel dönüşüm Hamidiye Mahallemiz için bir gereklilik haline gelmiştir. Bizde burayı dönüştürmek amacı ile projemizi hazırladık ve çalışmalarımıza başladık. Planlamamız dahilinde yıkım işlemlerini sürdürüyoruz.” Dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.