İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Aksaray Topraksız Tarım Serasında Zemin Hazırlığı Sürüyor

Aksaray Belediyesi, AHİLER Kalkınma Ajansı’nın hibe programıyla projesini hazırladığı, üretimden ekonomiye ve kadın istihdamına kadar pek çok alanda avantaj sağlayacak ‘Topraksız Tarım’ projesinde zemin iyileştirmesi sürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarım şehri Aksaray’da üreticilere sürdürülebilir ve yenilikçi tarım uygulamaları ile alternatif tarım yöntemleri sunmak için projesini hazırlattığı Topraksız Tarım projesinde fiziki çalışma başladı.

Tuzlusu Bölgesi’nde hayata geçen ve AHİLER Kalkınma Ajansı’nın hibe kaynaklarıyla desteklenen projede 10 bin metrekare alanda örtü altı yöntemiyle domates üretimi yapılacak.

Bu projenin örnek bir yatırım olduğu kadar çok yönlü kazanımları da beraberinde getireceğini söyleyen Başkan Dinçer; “Hibe desteğiyle hayata geçireceğimiz projemizde zemin iyileştirmesi devam ediyor. Topraksız Tarım projemizde düşük maliyetle yüksek verim elde etmeyi hedefliyoruz. Bu projemizle hem üreticilerimize örnek teşkil ederek alternatif üretim teknikliği sunmuş olacağız hem de istihdam sağlayarak vatandaşlarımıza iş imkânı sunacağız. Üreten Belediye anlayışı ile yenilikçi tarım uygulamamız ile şehir ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacağız.

Gelişen ve büyüyen şehir yapısına uygun olarak yeni üretim tekniklerini şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.