İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Afyonkarahisar Millet Kütüphanesi Yapımına Başlanıyor

2. Vakıf İşhanı’nın yıkımının ardından ‘Millet Kütüphanesi’ inşaat çalışmaları yüklenici firma tarafından önümüzdeki günlerde başlıyor.

İMZALAR ATILDI MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA BAŞLANIYOR

        Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ‘Millet Kütüphanesi’nin yıkım işinin tamamlanmasının ardından yapım ihalesini alan firma ile sözleşme imzaladı.

         2. Vakıf İşhanı yıkım çalışmalarının ardından yapım ihalesi gerçekleşen ‘Millet Kütüphanesi’ni alan firma ile Belediye arasında sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in makamında gerçekleşen sözleşme imza töreninde ihaleyi alan firma yetkilisi Kadir Sayın’da hazır bulundu. 2 kat bodrum olmak üzere teras ile birlikte toplam 6 kattan oluşacak Millet Kütüphanesi’nin şehre hayırlı olmasını dileyen Başkan Zeybek, bu projenin hayata geçmesiyle birlikte gençlere daha ferah bir ortam sunulacağını belirtti.

“KÜTÜPHANE 6 KATTAN OLUŞUYOR”

        Kütüphanenin genel durumu ile ilgili bilgiler de veren Zeybek Başkan, “Millet Kütüphanesi 2 kat bodrum ve 1 kat teras olmak üzere 6 kattan oluşuyor. 4 bin 230 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede çok amaçlı salon, çalışma odaları, atölyeler, eğlence salonları, oyun ve sergi alanları, çocuk eğitim alanı, teras kafeterya ile binlerce kitabın yer aldığı kütüphane bulunuyor.” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZE YAKIŞIR BİR PROJE”

         Millet Kütüphanesi yapılacak alanda yıkım işinin tamamlandığını hatırlatan Başkan Zeybek, “Afyonkarahisar halkımıza hayırlı olsun. Güzel bir projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Şehrimize yakışır bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştık. 2. Vakıf İşhanı’nın olduğu binayı almıştık. Ayrıca burayla ilgili yapım işinin ihalesini yapmıştık. İhale Sayın Grubunda kaldı. İhalenin ardından şu anda yasal süreç bitti. Kesin imzaları atarak kardeşlerimiz yakında inşaata başlayacaklar. Kendilerine yapım işinin hayırlı olmasını diliyorum. Allah yapım sırasında kaza bela göstermesin.” dedi.

“AFYONKARAHİSAR’IMIZA HAYIRLI OLSUN”

         İhaleyi alan firma yetkilisi Kadir Sayın ise projenin Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını dileyerek, “Allah yüzümüzün akı ile bu projeyi bitirmeyi bizlere nasip etsin. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.